Súkromie a relax v privátnej fínskej alebo infra saune.

Saunovanie s vôňou liečivých bylín a ovocia vás zbaví stresu, únavy, podporí krvný obeh a uvoľní celé vaše telo.

Vyskúšajte u nás saunovanie v klasickej suchej fínskej alebo v infra saune osamote, alebo vo dvojici.

Počas Vašej návštevy máte vstup výhradne len pre seba, alebo svoju spoločnosť, ktorú si vyberiete sami.

Pôsobenie sauny na organizmus je mnohostranné.

 

Fínska sauna

Vplyvom vysokej teploty (60 až 110 °C, minimálna vlhkosť vzduchu 10 – 30 %) dochádza predovšetkým k značnému prekrveniu kože. Sauna do nemalej miery reguluje krvný tlak (osoby s vyššími hodnotami krvného tlaku sa musia saunovať veľmi opatrne) a telesná teplota sa priemerne zvyšuje o 1 – 2 °C. Zvýšené prekrvenie a prehriatie môže zlepšovať pohyblivosť svalstva a kĺbov, poprípade znižovať bolesti.

Fínska sauna má blahodárne účinky na naše zdravie a je výborná ako prevencia proti rôznym chorobám a zvyšuje odolnosť organizmu. Potením sa z tela vyplavujú všetky toxíny a následné ochladzovanie zvyšuje naše otužovanie. Sauna je vhodná pre tých, ktorí sa chcú o svoje telo starať.

 

Účinky saunovania:

 • zvýšené prekrvenie a prehriatie môže zlepšovať pohyblivosť svalstva a kĺbov, poprípade znižovať bolesti
 • zvyšuje sa potenie a stúpa činnosť mazových žliaz – dôkladné vypotenie odplavuje nečistoty z kože, čo má značný kozmetický význam
 • význam má aj ako prevencia rôznych chorôb z nachladnutia – sauna patrí k najvšestrannejším otužovacím procedúram

 

Výhody saunovania:

 • telo sa zbavuje odpadových látok
 • saunovanie zabezpečí dobré prekrvenie mozgu, končatín, kože
 • prudkým zahrievaním a následným schladením sa rozširujú a zužujú cievy, čím sa stávajú elastickejšie
 • saunovanie po veľkej námahe telo zbavuje únavy
 • správne saunovanie sprevádza správna pitná kúra

Infrasauna

Predstavuje moderný spôsob saunovania, pri ktorom celé telo prehrieva infračervené žiarenie podobné tepelnému žiareniu slnka. Pri relatívne nízkych teplotách 35 – 55°C dochádza k účinnému poteniu cez potné i mazové žľazy. Zatiaľ čo v klasickej saune pot obsahuje až 97 % vody, v infrasaune vypotíme 80 % vody a 20 % tukov, cholesterolu a iných v tukoch rozpustných toxínov. „Na rozdielod klasickej sauny, v ktorej sa najprv ohrieva vzduch na teplotu 90 – 105°C a ten potom prehrieva telo, pôsobením infražiarenia vzniká teplo priamo v hĺbke tkaniva pokožky, svalov a kĺbov bez toho, aby sme museli vdychovať horúci vzduch. Vďaka tomu si môžu účinky infrasauny dožičiť i ľudia s kardiovaskulárnymi a dýchacími problémami, ktorí sa musia klasickej saune vyhýbať. Infrasauna je určená pre liečebné procedúry a je vhodná pre osoby zle znášajúce vysokú teplotu.

Vlnová dĺžka infražiarenia pritom pôsobí iba v určitej hĺbke tkaniva, takže sa nemusíme obávať prehriatia vnútorných orgánov. Pod vplyvom príjemného tepla sa uvoľňujú svaly, nervy i cievy a zároveň sa podporuje látková výmena. Umelo vyvolaná horúčka pritom podporuje imunitný systém a urýchľuje liečenie prechladnutia alebo chrípky. Toto hĺbkové teplo stimuluje svaly a orgány, následkom čoho je zapríčinené silné potenie. Zvýšením telesnej teploty sa zaistí prekrvenie, čím dochádza k odbúravaniu tukových buniek, cholesterolu, jedovatých látok a tažkých kovov. Kozmetici a kozmetológovia odporúčajú používanie infrakabínky ako skvelú omladzujúcu kúru a účinnú procedúru na odbúranie celulitídy.

Infrasauny sú veľmi príjemné a nezaťažujú organizmus.

 

 

Liečebné účinky infrasauny

 • podporuje zrýchlenie krvného obehu, podobné ako pri fyzickej aktivite, čím zlepšuje elasticitu a poddajnosť ciev.
 • zvyšuje elasticitu kolagénových tkanív. Tento efekt je dôležitý najmä pri následnej práci so svalmi, šľachami a kĺbmi. Zahriatím je naťahované tkanivo ďaleko menej namáhané
 • pomáha znižovať svalový spazmus – stuhnutie.
 • priamo znižuje stuhnutosť kĺbov. Napr. 20% zníženie kĺbovej stuhnutosti u reumatoidných kĺbov prstov.
 • zvýšené periférne prekrvenie pôsobí na znižovanie opuchov, čo pomáha zastaviť zápaly, znižuje bolesť a urýchľuje hojenie.
 • efekt infrasauny je prospešný aj u hypertenzných pacientov, a tiež u ľudí, ktorí majú nekomplikované kardiovaskulárne potiaže. V bezpečnom rozpätí 40-45° C pravidelným používaním znižuje vysoký krvný tlak, naopak nízky tlak zvyšuje. (vhodnosť vopred konzultujte so svojím lekárom)
 • znižuje hmotnosť priamym vylučovaním tuku a samotným.
 • pri menopauze uľavuje od nervozity, mrazenia, depresie, točenia hlavy, …
 • prospešný vplyv na kožu: zvyšuje elasticitu a vypnutie, tvrdú pokožku zmäkčuje, prečisťuje od nečistôt a zrohovatených buniek, uvoľňuje upchané póry, čím zlepšuje stav akné. Pomáha zlepšovať stav ekzémov a psoriázy, jaziev, keloidov, …
 • urýchľuje akýkoľvek program proti celulitíde (napr. telesnou aktivitou a masážami, zlepšením stravovacích návykov a vylepšením pitného režimu). Infračervené lúče pomáhajú i pri spaľovaní kalórií (za polhodinu zlikvidujú 600 až 800 kalórií).
 • zlepšením funkcie kože sa znižuje aj nepríjemný telesný zápach.
 • infrasauna je využívaná k navodeniu celkového uvoľnenia, k odpočinku, k relaxácii, alebo ako predhriatie a uvoľnenie svalov pred masážou alebo pohybovou aktivitou (cvičenie, beh, posilňovanie, a pod.).
 • má preukázateľne liečivé účinky pri astme, zápaloch a alergiách dýchacích ciest.
 • znižuje bolesti zubov a ďasien (infračervené žiarenie vedie k celkovej strate nervovej odpovede na bolesť).
 • znižuje výskyt migrény.
 • znižuje opuchy.

 

Pri návšteve nášho zariadenia Vám náš ochotný personál pripraví okrem osušky, plachty , župana a papúč aj občerstvenie podla Vašich požiadaviek, ktoré si môžete vychutnať počas návštevy alebo pri odpočinku po saunovaní .

V ponuke je okrem nealko nápojov : vody, minerálky , ochutených nápojov a džúsov, citronády s matou aj alkoholické nápoje ako je pivko, vínko, sekt aj pre tých najnáročnejších / prosecco a moet / .

K občerstveniu sú pripravené pre Vás aj malé ovocné špecialitky .

Na pohodlné a voňavé saunovanie Vám dopomôžu produkty zn.BODY SHOP, ktorých ponuku nájdete priamo u nás.

V prípade záujmu Vás počká náš špecialista na revitalizáciu tela, ktorý Vám ochotne ponúkne veľmi kvalitnú masáž.

sauny1 sauny2